Olen päris palju kokku puutunud küsimusega, et miks ma peaksin oma kodulehe laskma teha WordPressi peale. Kas see polegi ainult blogi pidamiseks mõeldud?

Need küsimused on väga õigustatud, kuna algselt WordPress oligi mõeldud ainult blogipidajatele nende soovitud sisu edastamiseks ehk siis blogimiseks.  Nüüd aga kasutab seda sisuhaldustarkvara veerand kogu kodulehtedest, mida internetiavarustest leida võib. Siin on kindlasti mingi põhjus ja 5 kohta saad lugeda järgnevast artiklist. 

WordPressi peale on ehitatud näiteks The New York Times, CNN, Best Buy, CNN, Washington Post, Spotify ning veel väga paljud suured kodulehed

1. WordPress on uskumatult paindlik platvorm

WordPress oli oma algusaegadel mõeldud ainult blogi loomise sisuhaldustarkvarana, kuid see oli palju aastaid tagasi. Tänaseks on WordPress kasvanud suureks ja saanud kõige kiiremini arenevaks kodulehe platvormiks, mida kasutavad näiteks sellised maailmakuulsad firmad nagu The New York Times, CNN, Best Buy, CNN, Washington Post, Spotify ning veel väga paljud suured tuntud nimed. Selle juures on kõige parem, et WordPress pole siiamaani kaotanud oma algupärast võlu, lihtsat  ülesehitust. Selle haldamisega saab hakkama igaüks, kes oskab välja saata e-maili või koostada Word-i dokumenti. Niisiis, ole sa suur firma või üksik blogger, WordPress on paindlik väga erinevatele soovidele.

 

2. WordPress on intelligenstelt disainitud

Mõniaeg tagasi oli olemasoleva kodulehe uuendamine üks väga suur ettevõtmine. Enamasti tähendas see, et vana lehe uuendamine oli kordades kallim ja keerukam ettevõtmine, kui täiesti uue kodulehe tegemine. WordPressi struktuur on aga loodud nii, et sellist uuesti nullist arendamist pole vaja enam teha.

WordPressis on kogu kodulehe sisu (tekstid, pildid, videod jne) paigutatud eraldi disainist (see milline leht välja näeb), mis omakorda on eraldi funktsionaalsusest (see, mida koduleht teeb). Eraldi olemine tähendab, et kõik need grupid on eraldi failidenda eraldi kaustades, mis omakorda võimaldab luua kodulehele täiesti uue disaini, kuid ei mõjuta kodulehe sisu. Samuti saad väga lihtsalt lisada kodulehele juurde uusi funktsionaalsusi, kui tekib vajadus. Tänu sellisele paindlikkusele on WordPress ületamatu konkureerivate kodulehe tarkvarade poolt.

 

3. WordPress on otsingumootorite sõbralik

WordPressi lähtekood on kirjutatud eriti kvaliteetselt, kasutades väga kõrgeid standardeid, mis muudab selle põhjal tehtud kodulehe atraktiivseks Google ja teiste otsingumootorite jaoks. WordPress on väga otsingumootorite sõbralik ja seda on väga lihtne teha veel paremaks kasutada spetsiaalseid WordPressile loodud programme (SEO pluginad) mis aitavad optimeerida sinu sisu Google-l jms jaoks.

“Tuhanded veebiarendajad üle maailma täiustavad WordPressi ning loovad sinna juurde kõikvõimalikke lisavõimalusi ja funktsioone.”

4. WordPressiga ei jää sa lõksu

Mõni kodulehti tootev ettevõte kasutab kodulehtede loomiseks nende enda loodud sisuhaldustarkvara. Kindlasti tuleks sellistest teenusepakkujatest suure kaarega mööda minna. Olen näinud väga palju selliseid pettunuid kliente, kes on jäänud lõksu enda veebiarendaja juurde, kuna antud arendaja on ainus, kes saab nende kodulehte parandada või eemaldada turvaprobleeme jne.

WordPress aga on Open Sorce ehk avatud koodiga sisuhaldustarkvara, mille muutmine on lubatud kõigil, kes seda oskavad. Sellistest spetsialistidest kindlasti puudust ei tule. See ongi WordPressi üks suur võlu, kui sinu praegune veebiarendaja pole piisavalt hea, siis leiad väga kergelt endale uue partneri, kes saab sinu kodulehega edasi minna sealt, kus eelmine arendaja pooleli jäi. Selles peitubki Worldpressi üks suur võlu, sest kui Sa tunned, et pole rahul oma praeguse arendaja tööga, siis võid leiada kerge vaevaga endale uue partneri, kes saab sinu kodulehe arendusega jätkata pooleliolevast kohast.

 

5. WordPress areneb pidevalt edasi

Kui need kodulehe arendajad, kes kasutavad enda loodud sisuhaldustarkvara, liiguvad väga aeglaselt edasi oma keskkonna uuendamisega, siis WordPress areneb iga päev. Tuhanded veebiarendajad üle maailma täiustavad WordPressi ning loovad sinna juurde kõikvõimalikke lisavõimalusi ja funktsioone. See tähendab, et ükskõik millist vidinat sa tahad oma kodulehele juurde panna, siis see juba ootab sind kellegi poolt valmis tehtud lisaprogrammina (plugin), mida saad oma kodulehele installida. Samuti on igapäevased arendused seotud kõikvõimalike turvaaukude parandamisega, mis tänapäeva maailmas üks olulisemaid tegevusi.

 

Kokkuvõtteks

WordPress on väga paindlik kodulehe sisuhaldustarkvara, mida kasutab veerand kogu maailma kodulehtedes, sealhulgas väga suured ja mainekad ettevõtted. See on haldustarkvara, mis areneb pidevalt ning selle arendajate leidmine pole just väga keeruline. Samuti on seda väga lihtne ka hallata inimesel, kellel puudub vastav spetsialisti tase.
Loodan, et sain kellegi kõhklustele abiks olla ja nüüd tead, miks pead valima just WordPressi. 

KUI SUL ON KÜSIMUSI ANTUD TEEMAL VÕI NÄITEKS VAJA KODULEHTE, SIIS VÕTA ÜHENDUST

Loe veel:

14 maailmakuulsat kaubamärki, mis kasutavad WordPressi

Wordpress on imeline ja võibolla on see ka põhjus, miks seda kodulehe sisuhaldustarkvara kasutab tänaseks päevaks juba üle 25% kogu interneti avarustes olevatest kodulehtedest. Kuna Wordpress oli oma algupärases formaadis blogide platvorm, siis on kohati jäänud see...